Dość tego!

Jak większość Polaków śledziłam w mediach (głównie w internecie) doniesienia o tym, co działo się w związku z akcją ratunkową po Pana Tomasza Mackiewicza i jego towarzyszkę Panią Elizabeth Revol którzy utknęli na górze Nanga Parbat. Przeczytałam dziesiątki artykułów o samej akcji ratunkowej, tudzież liczne wywiady z ludźmi którzy mieli w tej kwestii coś do powiedzenia. Przeczytałam setki komentarzy co czytelnicy sądzą o tym co się wydarzyło.

Ostatnim artykułem po który dzisiaj sięgnęłam na stronie WP był zatytułowany „Niesamowita historia życia Tomasza Mackiewicza”. No i stwierdziłam że dosyć tego. To już jest bez sensu. Pod sensacyjnym tytułem zbiór prawd wcześniej objawionych przez innych. To już jest bicie piany. Wywiady, komentarze, analizy co by, gdyby…… Gdybanie kiedy umarł  (po trzech, czy po pięciu godzinach?) i co było przyczyną śmierci (obrzęk mózgu, czy obrzęk płuc). Żerowanie na tragedii człowieka i jego rodziny.

Jeszcze raz powtarzam – dosyć tego. Najwyższy czas zamknąć ten temat. Zostawcie w spokoju Pana Tomasza i jego rodzinę.

Jako wyraz mojego szacunku dla Pana Tomasza Mackiewicza i jego pasji pozwolę sobie na zacytowanie kilku wypowiedzi o Nim jako najbliższe prawdy o tym, co robił i dlaczego.

———————————————————————————————————————————

Siostra Małgorzata Sulikowska w wywiadzie Edyty Brzozowskiej (Onet-Kobieta) powiedziała: „Tomek o tej górze wiedział wszystko. Nanga Parbat go oczarowała, odnajdywał na niej spokój duszy”.

———————————————————————————————————————————

„Obrał sobie akurat bardzo niebezpieczną górę, zwaną „zabójczą górą”. W minionych latach miał sześć heroicznych prób zdobycia szczytu, i to zimą. Dla niektórych osób może to być trudne do zrozumienia, ale Nanga Parbat stała się jego pomysłem na życie. I to należy uszanować. Jedni nie wyjdą z domu i wolą siedzieć przed telewizorem w ciepłych kapciach, a inni stawiają sobie cele z najwyższych półek, narażając nawet swoje życie – ” powiedział polski alpinista Leszek Cichy w wywiadzie dla Janusza Kalinowskiego (PAP).

—————————————————————————————————————————————

” Odszedł wielki człowiek, który walczył o swoje marzenia – uszanujmy to” – napisał na Twitterze Marek Kamiński (Onet Sport)


I jeszcze ostatni cytat (sportowefakty.wp.pl)

„Człowiek jest tylko mocny w stosunku do drugiego człowieka w pyskówkach i przekomarzankach. Swoją wartość często opiera na materii, która przecież jak wiadomo jest tylko tymczasowa. Zresztą tak samo jak i człowiek – powiedział Tomasz Mackiewicz”.

—————————————————————————————————————————————–

 Czy te słowa dadzą do myślenia tym, którzy nie szczędzili Mu (mówiąc delikatnie) mocnych słów krytyki?

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s