Żegnaj Mikusiu

Odeszła na zawsze moja ukochana psinka. Jest mi tak strasznie ciężko. Nie mogę się pozbierać. Nie umiem się zupełnie odnaleźć w nowej sytuacji. Chodzę po mieszkaniu i wydaje mi się, że słyszę jak za mną idzie. Oglądam się, żeby jej nie nadepnąć, a za mną  pustka. Daję kotom jeść, i stawiam kocią miskę wysoko, żeby nie dosięgnęła do ich karmy, jak to miała w zwyczaju. Kładę się do łóżka, zamykam oczy i wydaje mi się, że słyszę jak się mości w swoim koszu, żeby zaraz z niego wyjść i przydreptać do mnie po to, żebym ją wzięła do siebie. Wyciągam nogi w łóżku omijając miejsce w którym zawsze śpi spała, żeby jej niechcący nie zepchnąć. Obudziłam się dziś rano i pierwsza myśl to, że trzeba wstawać, bo z psinką na spacer. W ciągu dnia łapię się na myśli, czy już nie pora na kolejny spacer. Ona wciąż jest gdzieś blisko mnie.

Kocham wszystkie moje zwierzaki, ale ona miała szczególne miejsce w moim sercu. I tak już zostanie na zawsze.

Żegnaj Mikusiu. Usnęłaś tutaj na zawsze, ale wierzę, że obudziłaś się w psim raju, gdzie nie ma chorób i ogromnego cierpienia jakie było twoim udziałem w ostatnich godzinach twojego życia.

 

 

6 myśli na temat “Żegnaj Mikusiu

  1. Margo,
    Wraz z moją żoną serdecznie współczujemy Ci z powodu straty przyjaciela. Kochamy zwierzęta, sami mamy dziewięcioletnią wilczycę Kamę i nie wyobrażamy sobie, aby jej zabrakło.
    Pozdrawiamy.

    Polubienie

  2. Bardzo dziękuję Tobie i Twojej żonie za zrozumienie mojego żalu i smutku. Życzę Wam, abyście jak najdłużej cieszyli się Kamą i oby chowała Wam się w dobrym zdrowiu. Pozdrawiam.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s